jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą być sam na sam z lekarzem, ale także jest forma otwarcia się na inne osoby. Ważne jest, by dobrać taką grupę, w której ludzie mają podobne problemy. Terapia to długa droga i trzeba dać sobie dużo czasu na to, by wrócić do momentu w życiu, w którym było lepiej.
Coraz więcej w ostatnich latach słyszy
Coraz więcej w ostatnich latach słyszy się o tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne człowieka. To prawda - bez niego ani rusz! Jeśli czujemy się przytłoczeni codziennością, aktualnymi wydarzeniami i lękamy się o przyszłość, możemy w krótkim czasie nabawić się depresji. Wówczas ratunkiem będzie dla nas psychoterapia i odpowiednio dobrane przez terapeutę leki. W skrajnych przypadkach okazać się może konieczna terapia grupowa, dzięki której uzmysłowimy sobie, że nie jesteśmy sami i mamy wsparcie w innych.
Terapia grupowa
Każdy z nas ma od czasu do czasu swoje własne problemy. Czasami są to problemy natury zawodowej, innym razem związane są z naszą rodziną, partnerem lub przyjaciółmi, z którymi utrzymujemy kontakt.
Niestety coraz częściej problemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.
Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach
Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonym gronie osób. Nad procesem terapeutycznym grupy czuwa jeden lub więcej terapeutów. Grupa może być otwarta, lub zamknięta. W pierwszym przypadku, podczas trwania terapii mogą dołączyć do grupy nowe osoby. W drugim przypadku, grupa rozpoczyna i kończy swój proces w tym samym gronie osób. Psychoterapia taka otwiera na kontakt i może być bardzo pomocna osobom o dużym poziomie lęku, które doświadczają trudności we wchodzeniu w relacje z innymi ludźmi.