rcu chorego pacjenta. W rozwoju medycyny sercowo-naczyniowej ważnym badaniem jest podstawowe badanie ekg, które można wykonać nawet w zwykłej przychodni. Jest ono bardzo ważne, gdyż pozwala zauważyć ewentualne nieprawidłowości w pracy serca. Wówczas lekarz rodzinny skieruje pacjenta do kardiologa lub bezpośrednio do szpitala.
Sprawne serce
Serce jest naszym silnikiem. Od jego sprawności zależy funkcjonowanie całego organizmu. Dbałość o jego kondycję i kontrola jest szalenie istotne. Jeżeli czujemy się źle i podejrzewamy o to zły stan naszego serca - kardiolog powinien być właściwą osobą, do której się zwrócimy. Po badaniu ekg będziemy mieli ogólny obraz pracy serca. Jeśli lekarz wykryje jakąkolwiek nieprawidłowość - skieruje nas do szpitala. Tam, fachowy personel dołoży wszelkich starań, by nas wyleczyć. Współczesna medycyna dokonuje cudów i niestraszne jej różnego rodzaju schorzenia.
Kardiologia i badania
Medycyna to rodzaj studiów, dzięki którym ludzie będą mogli leczyć swoich pacjentów w zależności od tego, jaką specjalizację wybiorą, bo przecież jest ich wiele. Jednym z wielu przykładów jest kardiologia, czyli dziedzina zajmująca się sercem. Problemy ze zdrowiem serca dotyczą zazwyczaj ludzi w podeszłym wieku, ale tak naprawdę nie ma na to reguły, bo dużo młodsi ludzie także mogą odczuwać niepokojące sygnały organizmu. Właśnie dlatego zawsze trzeba o siebie dbać, być pod stałą opieką lekarza i wykonywać badania, takie jak ekg, pomiar ciśnienia, rtg klatki piersiowej czy echo serca.